Takový záměr schválili zastupitelé na svém posledním zasedání. „Ve městě chybí sportovní hala, kde by se dál hrát badminton, squash a jiné sporty. Stávající hala na gymnáziu už dávno nestačí pokrývat ani potřeby sportovních klubů, natož zájemců z řad veřejnosti,“ řekla mluvčí města Nataša Cibulková.

Město tento objekt nabízelo k podnikatelským účelům již dříve. Zájemci v něm chtěli vybudovat centrum motoristických služeb, motoristické služby spojené s relaxační částí, nebo pro sportovně-relaxačního centrum.

Zastupitelé se ovšem nakonec shodli v tom, že v místě kotelny by mělo vzniknout sportovní centrum. Město tak vyhlásí nový záměr na využití objektu.

„Nabídka kupní ceny může záviset na podnikatelském záměru. Může být vyšší v případě centra motoristických služeb a nižší v případě sportovních a relaxačních služeb. A to zrovna nemusí odpovídat záměru města a požadavkům občanů,“ vysvětluje místostarosta Radislav Mojžíšek.

Dodal, že za daleko smysluplnější považuje kupříkladu nabídkovou cenu za symbolickou korunu, ale vznik něčeho, co bude ku prospěchu Orlovanů. „Proto jsme záměr v případě objektu bývalé kotelny specifikovali. Přihlásit se tedy může každý, kdo v tomto oboru něco dělá, má zkušenosti a chuť něco podobného v Orlové vybudovat a provozovat,“ dodal místostarosta.