Mezi největší akce Správy silnic Moravskoslezského kraje (SS MSK) patří zřejmě stavba rondelu v Bohumíně, oprava povrchu na tzv. Těrlickém okruhu a oprava asi čtyřkilometrového úseku silnice mezi Dětmarovicemi a Orlovou. „Na běžnou údržbu silnic na Karvinsku máme na letošní rok 63 milionů korun. Myslím, že je to částka dostatečná, i když vždycky se toho dá opravit více,“ řekl vedoucí střediska Karviná SS MSK Jiří Balsar.

Další investice a modernizace čekají úseky silnic v Albrechticích, ve Stonavě a Horní Suché. Mosty se pak budou opravovat v Závadě, Rychvaldě a ve Stanislavicích.

Na zásadní úpravy a stavbu nových úseku má kraj, který je správcem silnic druhé a třetí třídy, částku vyšší . „V roce 2008 se je pro okres Karviná zatím vyčleněno na opravy a modernizaci silnic druhé a třetí třídy 110 milionů korun,“ řekl náměstek hejtmana Pavol Lukša.

Na řadu přijdou i chodníky

Ovšem na opravy se chystají i města. V Karviné čeká zásadní rekonstrukce Fryštátskou ulici, spojující centrum města s oblastí u nemocnice v Karviné-Ráji. „Toto bychom rozhodně chtěli stihnout. Přibližná cena je 40 milionů korun,“ řekla mluvčí karvinského magistrátu Šárka Swiderová. Kromě toho má město v plánu opravu dalších místních komunikací a chodníků.

„Na chodníky dáme asi osm milionů. Jedna rekonstrukce již probíhá, a sice v úseku od obchodně podnikatelské fakulty směrem k Vydmuchovu, kde bude komplet nová dlažba a pruhy pro slabozraké a cyklisty,“ prozradila Swiderová.

Orlová v letošním roce vloží do oprav komunikací, které má ve správě, asi šest a půl milionu korun. „Jedná se o běžné opravy komunikací,“ vysvětlila mluvčí radnice Nataša Cibulková.

S běžnými opravami komunikací počítají také v Českém Těšíně, kde na to pro letošek vyčlenili asi 1,5 milionu korun.

V Bohumíně počítají s opravami povrchu hned na osmnácti místech na silnicích. Opravy chodníků má město naplánovány hned ve dvaceti lokalitách, přičemž opravy chodníků přijdou na 4,8 milionu a cest pak na 2,7 milionu korun.