Sdružení BYTYOKD.CZ, jehož jménem mluví předseda Roman Macháček, rozjelo kampaň, jejímž cílem je dohodnout se s novým vlastníkem bytů OKD na převodu bytů na jednotlivé nájemníky za podmínek, které jsou dány ve smlouvě z února roku 2005.

„Podle našich průzkumů, které si děláme po jednotlivých vchodech, je pro odkup bytů 70, ale někde až 100 procent nájemníků. Sdružení už má 2500 zaregistrovaných lidí a naše webové stránky už navštívily téměř dvě tisícovky uživatelů internetu,“ říká Macháček.

Sdružení už do kampaně zapojilo spolupracovníky v jednotlivých městech, kde RPG vlastní byty a nejnověji podávají lidé z jednotlivých vchodů hromadné žádosti o odkup bytů.

„V Havířově jsou to dokonce jednotlivci. To podle mě svědčí o tom, že lidé skutečně mají o koupi bytů zájem,“ tvrdí Macháček.

Sdružení už navázalo spolupráci v této záležitosti s hornickými odbory, které slíbily podporu. „Nechceme nic jiného, než se dohodnout na koupi bytů za podmínek, které deklaroval majitel OKD počátkem roku 2005,“ tvrdí Macháček.

Mluvčí RPG Petr Handl řekl, že firma nemá k dané tematice žádné nové informace. „Až bude něco nového, budeme o tom nájemníky informovat,“ řekl Handl.