„Dnes se můžeme v Havířově pyšnit opravdovou olympiádou, a to s velkým O. Je to parádní akce, při které je vidět, jak je práce s dětmi úžasná a vděčná,“ řekla vedoucí odboru školství a kultury havířovského magistrátu Iva Sandriová.

Soutěžící týmy byly složené z pěti dívek a stejného počtu chlapců. Čekaly je tradiční i netradiční disciplíny. Družstva absolvovala štafetu skoky v pytlích, překážkovou chůzi, skok do dálky, hod do dálky a pětiskok. Nejlepší školka si zajistila postup do krajského kola.

„Je to samozřejmě někdy složité rozhodování, ale výsledky určitě budou spravedlivé. Mohli jsme sice pouze nominovat jednu školku a poslat ji do dalšího kola, ale teď jsem strašně ráda, že jsme tak neučinili a umožnili vybojovat si postup nejlepší z tohoto regionálního klání v přímém souboji,“ upozornila Sandriová.

Některé školky vzaly celou akci nesmírně prestižně. Sportovní zápolení absolvovaly v jednotném úboru a za mohutného povzbuzování pedagogického dozoru i rodinných příslušníků.

Vítězný tým se představí v krajském finále, které se uskuteční 19. května v Ostravě.

„Musím pochválit organizaci celých sportovních her, a to od propagace až po závody. Opravdu je tato akce skvěle připravena a může být vzorem pro ostatní,“ dodala Sandriová.

Sportovní hry mateřských školek mají za cíl ukázat smysluplné využití, tak aby se pohyb stal každodenním koníčkem dětí, zdravým řešením volnočasových aktivit a podnítil v dětech zájem o sport. Do projektu je zapojeno sedm krajů a předpokládá se účast až 130 tisíc dětí ze dvou tisíc MŠ. Patronkou celorepublikového projektu je naše nejlepší běžkyně na lyžích historie Kateřina Neumannová.