LaViNa probíhala po celé tři dny v Bohumíně, v rámci projektu Fara dokořán. Byla určena hlavně mládeži od 13 do 26 let.

„Zdejší mládež si stěžovala, že se v Bohumíně nepořádají akce pro mladé lidi. Tak nás napadlo, že by bylo fajn uspořádat projekt přímo pro ně,“ řekla jedna z organizátorek LaViNy Miriam Paszová.

Organizátoři letošního 1. ročníku slíbili, že v příštích letech se bude určitě opakovat. Velký úspěch sklízel lanový park. „Včera byla nejodvážnější asi šestiletá holčina, která si nechala naskládat nejvíce krabic do výšky a zvládla to na jedničku,“ řekl Tomáš Szwajnoch.

V rámci projektu Fara dokořán, proběhlo už několik aktivit. „Chceme, aby naše fara nebyla uzavřená komunita. V zimě jsme otevřeli pro teenagery Čajku dokořán, zkoušejí a hrají u nás kapely, a vyučujeme zde i angličtinu,“ vysvětlil místní farář slezské církve evangelické Roman Brzezina.

Proč se zaměřili právě na mládež? „Chtěli bychom nabídnout pomoc dětem a mladým, na které rodiče nemají moc času právě v období jejich dospívání, trochu je nasměrovat a doprovázet je na jejich cestě. Nikomu nechceme nic vnucovat, jen nabídnout,“ uvedl farář Roman Brzezina.