Ve vyzdobené multifunkční obřadní síni matrikářka Jarmila Stallmachová představila účastníkům této významné společenské události rodiče a jejich děti. Slavnostní projev přednesla starostka obce Lydie Vašková. Ve svém krátkém proslovu vyzvedla úlohu rodiny v každodenním životě a popřála maminkám a tatínkům hodně štěstí, lásky a také trpělivosti při výchově svých ratolestí.

Jako pokaždé i tentokrát se velké pozornosti těšilo pohoupání malých Těrličanů v dřevěné kolébce. Přitom se rodiče zvěčnili svým podpisem do ozdobné kroniky obce.

Na závěr setkání, starostka spolu s matrikářkou pogratulovaly rodičům a předaly pro jejich nejmenší malé dárky. K slavnostnímu rázu sobotního dopoledne přispěli pásmem básniček žáci Základní školy Horní Těrlicko Lucie Franková, Tereza Vítkovská a David Suchanek pod vedením učitelky Naděždy Tvardkové.

„Bylo to moc hezké. Jsem ráda, že je v Těrlicku tato pěkná tradice stále živá. Také nové prostředí v kulturním domě se mi líbilo,“ řekla po skončení slavnosti Šárka Kajzarová. maminka malé Lucinky a Honzíka.