Florbalisté by nové sportoviště nadšeně přivítali, protože současná kapacita Městské sportovní haly zdaleka nepokrývá požadavky nejen jich, ale i dalších sportovních subjektů.

„Je pravda, že se našla firma, která by halu postavila. Jednal jsem už dvakrát s vedením města. Potřebujeme totiž vyřešit problémy s pozemky. V tomto ohledu by nám totiž mohlo město významně pomoci,“ řekl místopředseda klubu Miroslav Smolka.

V úvahu přicházejí tři varianty získání pozemku pro klub. Buďto bude pozemek darován městem, což by bylo pro oddíl i investora nejvýhodnější. Další možnosti skýtají dlouhodobý pronájem nebo přímý prodej.

„Náš florbalový klub se samozřejmě finančně na výstavbě podílet nebude. Ale peníze po městu nepožadujeme, protože by jí měla financovat společnost Toramos, která nám finančně pomáhá již dva roky,“ poukázal Smolka na to, že projekt nezatíží rozpočet města.

Spekulovalo se o několika vhodných pozemcích. V minulosti se mluvilo například o lokalitě u minigolfu, nebo místo něj, nebo o prostorech u hřiště Slovanu Havířov v městské části Šumbark. Nejpravděpodobnější je však varianta u zimního stadionu.

Hala by měla být postavena jako pevná stavba, takže by se nemělo jednat o nafukovací verzi, kterou postavili například florbalisté Pepina Ostrava. Počítá se v ní s kapacitou okolo jednoho tisíce sedících diváků.

„Co se týká ceny, tak by se měla pohybovat v rozmezí od padesáti do sto milionů korun. Sloužit by měla výhradně pro florbalové účely Torpeda a jeho členů,“ dodal Smolka.

Kdyby došlo k dohodě klubu s havířovskou radnicí, mohlo by se začít stavět už příští rok.