„Vstupné na letní koupaliště chceme každopádně zachovat stejné jako bylo loni,“ uvedl například vedoucí Aquacentra v Bohumíně Jaromír Voráč s tím, že chystají pro veřejnost nové akce. „Také například uvažujeme o prodloužení doby pobytu v bazénu, čímž by se ale musela zvýšit cena.

„Tyto informace však nejsou stoprocentní, protože během příštího týdne o nových cenách budeme teprve jednat,“ dodal Voráč.

V Orlové se letos návštěvníci na zastaralém letním koupališti vykoupou naposled. Už letos na podzim se totiž začne s jeho rekonstrukcí.
„Během letní sezony se lidé budou moci koupat bez omezení, stejné zůstanou i ceny. Pro dospělé bude stát lístek 35 korun, pro děti od 6 do 15 let 25 korun. Po 17 hodině je zlevněné vstupné pro dospěláky na 20 korun, pro děti 15 korun,“ řekl ředitel SMO Ivo Kotaba.

Po rekonstrukci celého areálu by příští rok mohly děti dovádět na skluzavkách a tobogánech, sportovcům bude k dispozici hřiště pro plážový volejbal, přibudou nové šatny, více zeleně a vyměněny by měly být i vany bazénu.

„Předpokládané náklady jsou odhadnuty na 100 až 150 milionů korun,“ upřesnil orlovský místostarosta Radislav Mojžíšek. Po rekonstrukci se určitě změní i cena vstupného.

Cena lístku na koupaliště v Českém Těšíně vyjde i tuto sezonu pro veřejnost na 40 korun, důchodci zaplatí dvacet. „Ceny letos nebudeme zvyšovat,“ potvrdil ředitel odboru příspěvkové organizace Vladimír Kroček.

Zvyšování se nedotkne ani koupaliště v Karviné a Doubravě.

Zdražovat se však bude v Havířově

Cena vstupného v havířovském aquaparku stoupne oproti loňsku o deset korun, a to pro všechny věkové kategorie. Dospělí zaplatí podle nového ceníku 60, děti 30 a důchodci 40 korun. Zlevněné vstupné mohou získat určité skupiny. Děti do dvou let a invalidé mají vstup zdarma. Vedení města navíc opět zavedlo vstup na poslední dvě hodiny provozu za 30 korun. Poprvé bude havířovské letní koupaliště otevřeno v sobotu 31. května. Provozní doba je stanovena od 9 do 18 hodin, ale v závislosti na počasí může být prodloužena o prázdninách až do 20 hodin.