Přestože poslední zasedání Obecního zastupitelstva v Těrlicku se konalo 25. února, někteří zastupitelé zvažují, že osloví policii, aby prověřila některá tvrzení, která tam padla. Konkrétně se jedná o nařčení ze zneužití státních prostředků na činnost soukromé mateřské školy Petrklíč.

Na zasedání se jednalo o dotaci, o kterou žádala ředitelka a jednatelka školky Radomíra Jašková. Peníze žádala na pokrytí provozních nákladů zařízení. Podobně jako v minulém roce se proti této žádosti postavila zastupitelka a ředitelka základní školy Renata Dudová.

„Paní ředitelka ve své žádosti uvádí, že má ve školce 56 dětí a 35 ve školní družině. Podle školní evidence však bylo zjištěno, že dětí do družiny chodí jen 23. Pokud tedy paní ředitelka ve statistickém výkaze uvedla 35 dětí, tak ze státního rozpočtu neoprávněně vyčerpala 113 628 koruny,“ řekla Dudová.

Jašková trvá na tom, že její školku opravdu navštěvuje 35 dětí. „Mrzí mě, že jsem byla takto napadena a závažně obviněna,“ reagovala. Slovy Dudové byl šokován také opoziční zastupitel Miroslav Švábek. Právě on zvažuje, že bude zastupitelku Jaškovou bránit prostřednictvím trestního oznámení. „Padlo obvinění z neoprávněného čerpání státních peněz. Je nutné, aby se odhalila pravda,“ řekl.

Ředitelka Dudová ještě v následné diskusi přiznala, že ve vztahu k soukromé družině chce být konkurenční a bude se snažit 35 dětí soukromé školce přetáhnout do své družiny.

„Paní Dudová předvedla, že když jako zastupitelka zvedne ruku proti schválení dotace, bojuje penězi proti mateřské školce Petrklíč a za to, aby přetáhla její děti k sobě. Je nutné zajistit rovné podmínky, aby mohly fungovat obě školky,“ řekl Vavřinec Fójcik.
Dotace pro soukromou školku nakonec v hlasování schválena nebyla.

Zda bude výroky Renaty Dudové policie skutečně prověřovat, není jisté. Musela by skutečně získat podnět. Část jednání přitom jeden těrlický policista sledoval. Jeho přítomnost si k zajištění klidu při jednání vyžádala starostka Lydie Vašková.