Do bohatého programu plného zábavy, pohybových skladeb a zpěvu se zapojilo téměř tři sta devadesát žáků. O jeho pestrosti svědčí názvy, jako Učíme se anglicky, Třídíme odpady, Z nás bude kapela, Město klaunů, Včelka Mája, Semafor, Čím budu nebo ABCD. Podílely se na něm také děti z přípravné třídy a se zdravotním handicapem.
Na svou školu nezapomněli ani loňští deváťáci s vystoupením Naše srdce patří škole. Příjemným zpestřením bylo ukázkové cvičení talentovaných moderních gymnastek.
Téměř dvouhodinová show se stala krásnou ukázkou dětské dovednosti, šikovnosti i snahy vyniknout a v neposlední řadě trpělivé a kvalitní práce pedagogického sboru.
Odměnou pro účinkující byl potlesk, kterým obecenstvo vůbec nešetřilo.
Připravený program se líbil
„Moc se mi to líbilo. Program byl vynikající. Je vidět, že škola žije plnokrevným životem a stále kráčí dopředu. Všem patří velký dík,“ poznamenala poslankyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Milada Halíková.
Výrazný podíl na přípravě akademie měly její koordinátorky Šárka Přibylová a Šárka Miklasová.
Přání
„Co popřát škole do dalších 25 let? Aby i nadále byla centrem vzdělávání a získávání informací, místem aktivního poznávání. Aby měla dostatek spokojených a úspěšných žáků, výborných pedagogů a ve škole vládla příjemná atmosféra, pochopení a tolerance,“ uvedla zástupkyně statutárního orgánu Dagmar Kondělková.
Mezi hosty byli náměstek primátora pro sociální rozvoj Bronislav Bujok, vedoucí odboru školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Libor Lenčo a vedoucí odboru školství a kultury havířovského magistrátu Iva Sandriová.