Děcka přijela z Karviné, ale také ze Stonavy, Petrovic a Dětmarovic. „Přišli jsme si tady dneska zasoutěžit. Zkoušejí nás třeba z předpisů, ale s tím problémy nemám, protože často jezdím na kole a předpisy znám dobře,“ řekla čtrnáctiletá Kristýna Kliková z karvinské školy Družba.

Děti měly za úkol prokázat své dovednosti v testech pro cyklisty, ve zdravovědě, kde se pokoušely zastavit krvácení z nosu, nebo znehybnit zlomeninu předloktí. Měly také za úkol zdolat jízdu zručnosti a ujet na kole trasu podle dopravních předpisů a na čas.

„Myslím si, že to zvládneme dobře a na stupíncích vítězů získáme nějaké umístění,“ oznámil dvanáctiletý Ondřej Polanský z mladšího družstva karvinské školy Borovského.

Na výkony dětí tam dohlíželi nejen pedagogové, ale také karvinští strážníci. „Děti akce baví, některým to jde lépe, některým hůř,“ řekl strážník Městské policie Karviná Luděk Klímek. „Největší potíže dělají dětem ukazování při změně směru jízdy, někteří jezdí dokonce v protisměru a velkým problémem se ukázala dopravní značka STOPka,“ dodal strážník Klímek.