Karolína Langnerová vybojovala minulý měsíc neuvěřitelný výsledek – během Mistrovství České republiky mládeže v šachu neztratila jediný bod.
Během mistrovství se startovalo v osmi kategoriích: Do 10, 12, 14 a 16-ti let, pro dívky a chlapce zvlášť. Český Těšín měl 3 želízka v ohni: Magdalena Miturová nakonec skončila 6. ve své kategorii do 16-ti let a Jakub Langner obsadil dvanáctou příčku v kategorii do 14-ti let. Nejvíce se dařilo Karolíně Langnerové, ta skončila 1. v kategorii dívek do 14-ti let a to stylem "start-cíl". Všechny své partie vyhrála, vybojovala devět bodů během devíti partii.

„Takový výsledek se člověku přihodí jednou za život. Je to statisticky něco jako vyhrát 100 miliónový jack-pot v sazce,“ řekl šťastný otec Karolíny, sám velký obdivovatel šachu, zvláště ženských soutěží.

Ladislav Langner, lékař a českotěšínský zastupitel, je aktivním hráčem a na přípravě své dcery se podílí jako trenér.
Karolína pojede na mistrovství světa, které se bude konat letos v říjnu ve Vietnamu.

„Už se těším na tu exotiku: moře a tropické podnebí a taky socialistický model společnosti, táta mi o socialismu hodně vypráví,“ neskrývá své nadšení z výletu Karolína. Vzhledem k regulím na něj však bude muset jet se svou maminkou.

(kot)