To ale bude znamenat několikatýdenní práce a částečné uzávěry hojně využívaného místa.

Město letos do rozsáhlé rekonstrukce chodníků pěší zóny od ulice Osvobození až po ulici Školní investuje několik milionů korun. Půjde o největší obnovu chodníků ve městě, kterou letos radnice chystá.

Jedná se o chodník, který vede z protější ulice prostranství a parkoviště u městského úřadu, který se táhne téměř až k městské nemocnici.

Radnice nyní řeší a zvažuje, jak po dobu opravy tak velkého území Orlovanům co nejvíce pohyb v této lokalitě usnadnit.

„Je to jedna z nejfrekventovanějších ulic v centru města, vede sídlištěm a denně tudy procházejí chodci na autobusové zastávky, na radnici či do nákupního centra nebo opačným směrem, do základní školy, nemocnice nebo do svých domovů,“ popisuje mluvčí orlovské radnice Nataša Cibulková.

Práce mají začít již v průběhu letošního léta. Město nyní vybírá vhodnou firmu a řeší konečné detaily náročné akce.

„Předpokládáme, že již na podzim by práce měly končit a lidé tak budou moci využívat daleko pohodlnější komfort chůze v tamních místech,“ doplnila mluvčí.

Původní chodník, plný děr a výmolů, nahradí tedy nový. Na zcela novém povrchu by už pak neměli mít jakýkoli problém ani lidé, kterým chůze z nejrůznějších příčin dělá potíže.

„S problémy by se na novém povrchu neměli již potýkat ani vozíčkaři, nebo maminky s kočárky,“ dodávají zainteresovaní lidé z orlovské radnice.
Celá rekonstrukce tohoto chodníku vyjde na 5 a půl milionu korun. Město ovšem na akci dokázalo získat dotaci, a to ve výši plných pěti milionů korun.