Soutěžilo se bez rozdílu věku a pohlaví. Každý účastník měl k dispozici třicet ran a mohl maximálně získat 300 bodů. Nejvíce se k tomuto číslu přiblížil domácí Vladislav Waszek s 214 body. Dvoustovkovou hranici se ještě podařilo překonat dalším dvěma Těrličanům. Na startovní listině byl také předseda Česko-moravské myslivecké jednoty Jaroslav Palas. Nastřílel 157 bodů a o deset předstihl šéfa pořádajícího klubu Miroslava Fojtíka. „Samého mne tento výsledek mile překvapil, protože z tohoto druhu zbraně jsem střílel poprvé. Organizace je velmi dobrá a hlavně bych ocenil srdečné prostředí, které tu vládne,“ uvedl Palas.

Střelecké klání absolvovalo i několik žen. Nejlépe si vedla Dana Schneiderová, která se ziskem 160 bodů nechala za sebou celou plejádu mužů. Mezi účastníky nechyběla ani starostka Těrlicka Lydie Vašková. „Je to zajímavá soutěž. Pokaždé je dobře připravena. Jsem ráda, že se na bývalé aktivní lidí, kteří v naší obci žili a pracovali, nezapomíná. K takovým patřil i Josef Sojka, podle kterého je akce pojmenována“ konstatovala starostka. Přišla se podívat také ředitelka Základní školy Horní Těrlicko Renata Dudová. „Příští rok to musím zkusit. Atmosféra, jaká tu vládne, je silným magnetem,“ přislíbila členka místního zastupitelstva.

Na závěr předseda klubu Miroslav Fojtík předal nejlepšímu diplom a podle umístění si každý mohl vybrat věcnou cenu. Po téměř čtyřhodinovém maratónu se nakonec zformoval následující výsledek.

Pořadí: 1. místo Vladislav Waszek 214 bodů, 2. Otmar Križan 207 b., 3. Tadeáš Folwarczný 201 b., 4. Jan Ježek 198 b., 5. Petr Nogol 195 b., 6. Stanislav Kaluža 195 b.