Je to vůbec poprvé v historii města, kdy se symbol Karviné objevuje na české poštovní známce. „Žádný symbol Karviné kromě poštovního razítka z roku 1950, se na něčem celostátně vydaném dosud neobjevil,“ tvrdí filatelista Jiří Král.

Známka s vyobrazením vodárenské věže v Karviné-Hranicích byla vydána 3. října loňského roku v nákladu jednoho milionu kusů. Tištěna byla společně s plzeňskou vodárenskou věží, a obě zastupovaly ukázky technických památek.

Známka má svou specifickou odlišnost, která je mezi filatelisty dosti hledanou věcí. „Na poli přepážkového archu A je přerušená výztuž kola, vlevo od známky. A také v tisku spletli název, uvedli na něm Vodárenská věž, bez háčku nad e,“ upozornil Král. Podle něj má známka především sběratelskou hodnotu.

Věž byla vybudována pro zmodernizování kanalizace v roce 1929. Nacházel se v ní vodojem i byt pro správce věže. Ve válečných letech se z ní jako z pozorovatelny dokonce střílelo. Její provoz byl ukončen s koncem války. Nyní patří věž soukromému vlastníkovi, který se jí chystá v budoucnu zrenovovat.

„Pokud všechno půjde dobře, chtěl bych vybudovat ve věži pětipodlažní penzion, a nahoře ve věži otevřít stylovou restauraci,“ upřesnil majitel věže Miroslav Liboska.