Již od rána přicházeli k zápisu rodiče, hlavně maminky, se svými malými do nejmladší havířovské školky v Šumbarku. „Již máme podchycených deset chlapců a děvčátek a je teprve devět hodin. Věřím, že se nám i tentokrát podaří třídu naplnit,“ řekla plná optimismu ředitelka MŠ Moravská Renata Slowiková.

Primátor nepřišel po prázdnu. Přinesl drobné dárky a aby se předškoláci na ulicích a hlavně na přechodech přes cesty cítili bezpečněji každé zapsané dítě dostalo darem ochrannou reflexní pásku. Mohou je využívat i na výletech na kole, trojkolkách nebo procházkách. První den zápisu využili i manželé Kantorkovi. Jejich tříletá Nikolka se v místnosti ředitelky cítila málem jako doma. Žádná tréma, žádné strachy. Jenom zpívat se jí nechtělo. „Už se na školku těším a budu mít sestřičku,“ pochlubila se holčička.

„Moravskou jsme nevybrali náhodou. Je tu pěkné prostředí, plno hraček a také hodné paní učitelky,“ dodala maminka malé Nikolky.
„Je dobrý pocit vidět nastupující generaci těch nejmenších. Mládí je budoucnost Havířova. Předškolákům přeji, aby do školky chodili rádi a rodičům hodně štěstí a radosti při výchově svých ratolestí,“ poznamenal primátor.

Zápis pokračuje rovněž ve čtvrtek na všech osmadvaceti mateřských školách. V minulém roce bylo přijato 570 dětí. V současné době chodí do školek ve městě 1 819 budoucích školáků.