Příběh bude o skupince mladých lidí, která si svůj volný čas zpestřuje kouřením cigaret. Jednoho z nich ale potká nepříjemná událost.

„Tato myšlenka mě napadla už před pěti lety. Od té doby jsme udělali už na třicet výchovných příběhů. Například s tématikou šikany, rasismu, ale i drog nebo znásilnění. Komiksy jsou na CD nabízeny k prodeji základním a středním školám v celé České republice. Včetně metodických pokynů, protože smyslem je, aby po zhlédnutí došlo mezi žáky a učiteli k debatě,“ řekl organizátor projektu Patrik Hejdus.

Příběh proti kouření se však nefotil pouze na základní škole, ale také v prostorech havířovské nemocnice. „Chtěli jsme mládeži ukázat, co může kouření způsobit. Proto se hlavnímu představiteli stane to, že mu jeho dědeček onemocní a leží v nemocnici s rakovinou plic, právě i proto, že byl kuřák. Na tomto CD, které bude školám nabídnuto od září, vždy v balení po deseti kusech, budou ještě další dva příběhy. Jeden na téma alkoholismus a druhý bude o tom, jak mladá dívka na táboře křivě obviní vedoucího, který musí tábor opustit. Samozřejmě pravda se na závěr ukáže. Vždy se snažíme do komiksu zaangažovat i některou známou osobnost, tak aby focení byl pro žáky zážitek. Dnes se do role učitele tělocviku propůjčil zpěvák Michael Foret ze SuperStar,“ dodal Hejdus.

Sdružení Volání naděje si výtěžek z prodeje neponechává. „Z veškerých peněz, které získáme, organizujeme letní tábory pro děti z dětských domovů. A právě i na těchto pobytech s dětmi fotíme komiksy,“ doplnil Patrik Hejdus.