Pořadatelem soutěže je Městská policie Havířov, která střelnici využívá jako cvičiště svých strážníků.

O putovní pohár ve čtvrtek soutěžilo osm dvoučlenných družstev.

V prvé disciplíně stříleli vleže z klasické vzduchové pušky. Po třech nástřelných ranách následovalo deset ostrých. Stejný počet ran pálili ve druhé disciplíně, kterou byla střelba ve stoje ze vzduchové pistole.

Zásadní chybu udělali při výběru soutěžících na škole Gen. Svobody. Do týmu nominovali Martina Koláře, který v životě vzduchovku neviděl. To se podepsalo na výsledcích, když netrefil terč ani jednou. Druhý člen týmu, Jakub Drobný, přitom dosáhl druhého nejlepšího výsledku v jednotlivcích.
Velmi dobře si vedla dívčí dvojice Bára Hovorková a Michaela Fialová. Díky své pečlivosti a soustředěnosti dokázaly za sebou nechat chlapecká družstva a obsadily třetí místo.

Pouze jeden bod dělil od vítězství střelce ze ZŠ Fr. Hrubína Petra Bocka a Davida Máčka. Vítězi, kteří převzali putovní pohár primátora města Havířova Františka Chobota, se stali Marcel Oláh a Marek Ježík ze ZŠ Mánesova.

Absolutně nejvyššího počtu bodů a tím i vítězství v jednotlivcích dosáhl Petr Bocek, druhý byl Jakub Drobný a třetí Marcel Oláh.

V pátek se na střelnici koná soutěž profesionálů. Na palebnou čáru se hned v několika disciplínách postaví strážníci pořádající městské policie a jejich kolegové z okolních a zahraničních družebních měst. Silnou konkurencí jim budou republikoví policisté.