„Mám ke sportu hodně blízko a divím se, že město dává několik milionů korun na opravu stadionu a přitom zruší dráhu pro atlety. V jiných daleko menších městech mají všude tartanové dráhy a v Karviné se na atletiku vůbec nemyslí,“ prohlásil jeden z karvinských učitelů tělocviku, který si nepřál být jmenován.

Podle náměstka karvinského primátora Jana Wolfa však není záměrem města atletickou dráhu zrušit, ale naopak udržet. Další variantou je vybudovat dráhu na úplně jiném místě a zcela novou.

„Atletická dráha zůstane. A pokud se nám podaří získat peníze, chtěli bychom rekonstruovat na stadionu nejen zázemí pro tenisty a třeba opravit a rozšířit parkovací plochy u stadionu. Hlavně se ale počítá s tím, že se vybuduje nová tartanová dráha pro atlety,“ sdělil Jan Wolf.

Další z možností, která se nabízí, je podle něj vybudovat tartanovou dráhu na jiném místě. „Slezská univerzita si nechává vypracovat projekt, který počítá s renovací jejich hřiště u studentských kolejí Na Vyhlídce v Karviné-Novém Městě a zároveň s vybudováním čtyřistametrové tartanové dráhy,“ řekl Wolf.

Zatím však není jisté, že fakulta peníze na rekonstrukci skutečně získá. „Není to vůbec špatný projekt. Atletika by se tak více zatraktivnila díky vysokoškolským studentům,“ myslí si Wolf.

Městský stadion prochází rekonstrukcí za 53 milionů korun a práce probíhají ve dvou etapách. V první se rekonstruuje škvárové hřiště a zprovozní se i umělý trávník třetí generace.

„Byli jsme poslední v republice, komu takový trávník chyběl,“ poznamenal předseda fotbalového klubu Jan Wolf.
Statici zjistili, že tribuna je v dezolátním stavu, v druhé etapě se tedy prováděla sanace tribuny, zpevnila se železobetonovými výztužemi a měnily se také sedačky pro diváky. Změn a vylepšení doznalo i zázemí pro fotbalisty, které slouží hned několika fotbalovým klubům z Karviné.