Představitelé bohumínské radnice vyrazí do ulic Bohumína a zahájí tak maraton setkání s obyvateli města v jeho okrajových částech.

„Vadí mi, že náklaďáky nejezdí po dálnici, ale všechna těžká auta nám jezdí pod okny ve Vrbici. Je to strašné a netrápí to jenom mě. Určitě na setkání se starostou přijdu,“ řekl František Přibyl z Vrbice. Starosta města přiznává, že každou z městských částí Bohumína trápí jiný problém.

„Vloni je však spojovalo jedno velké téma, a to kanalizace. Předpokládám, že i na ni při některém ze setkání dojde řada. Například Starý Bohumín, Šunychl nebo Skřečoň, respektive Novou Ves, bude ale podle všeho zajímat především právě probíhající výstavba dálnice a s ní spojená zvýšená intenzita nákladní dopravy,“ uvedl starosta Bohumína Petr Vícha.

Každoroční Setkání s občany odstartují v úterý 10. června v Pudlově v restauraci U Kanárků v 16 hodin a ve Vrbici v restauraci U Zvonu v 17.30 hodin. Ve čtvrtek 12. června budou následovat Starý Bohumín, kde se vedení města potká s občany v tamní základní škole v 16 hodin, a Šunychl s místem setkání v restauraci Zlatý Jelen v 17.30 hodin. Maratón v městských částech zakončí v úterý 17. června veřejná diskuze v základní škole ve Skřečoni, která začne v 16.00 hodin. V sokolovně v Záblatí zase v 17.30 hodin.

Otázkám bohumíňanů neuniknou zástupci města ani po setkání v městských částech. O posledním červnovém úterý, 24. června, je čeká setkání s obyvateli Nového Bohumína. To se uskuteční prostřednictvím obrazovky bohumínské televize. (nik)