Na startovní čáru nastoupilo změřit si svou vytrvalost a zdatnost šestnáct mladých odvážlivců, z toho jedna dívka.

Soutěžilo se ve dvou věkových kategoriích. Společně chlapci a děvčata do jedenácti a nad jedenáct let. Cílem bylo v rámci časového limitu co nejvícekrát proběhnout stanovenou trať, chodba v přízemí – široké schodiště do prvního patra a zpět. Konečný výsledek se pak přepočítal na počet schodů. Záznamy o absolvování trasy prováděla schodišťová rozhodčí Jana Kandrnalová. „Děti byly velmi disciplinované. Nedošlo k žádnému přestupku vůči soutěžnímu řádu,“ poznamenala pedagožka.

Všichni účastníci běhali s plným nasazením do posledního dechu. V kategorii do jedenácti let se podařilo Dominiku Stebelovi vytvořit nový traťový rekord. Obdivuhodný byl i výkon malé Šárky Kutálkové, která dokonce předstihla třetího závodníka v kategorii nad jedenáct let. „Přestože na náměstí Republiky ještě pokračoval program na Den dětí, účast na našem maratónu byla dobrá. S touto formou aktivity jsme začali letos v březnu a u dětí našla velkou oblibu

Další běh plánujeme na červen,“ uvedl hlavní organizátor Jiří Matouš, vedoucí pedagog střediska. Na závěr byli nejlepší odměněni drobnými cenami.

Kategorie
Do 11 let:.
1. místo Dominik Stebel 4 004 schodů, 2. Matyaš Kapka 3 806 schodů, 3. Šárka Kutálková 3 542 schodů.

Nad 11 let
1. Jaroslav Ježík 4 202 schodů, 2. Jakub Šeděnka 4 070 schodů, 3. Michal Šeděnka 2 860 schodů.