Přestože uzavírka nebude mít zásadní vliv na dopravu, doporučují magistrátní úředníci řidičům věnovat zvýšenou pozornost dopravnímu značení. „Úplná uzavírka je nutná především kvůli pokládce asfaltového povrchu. Oprava vozovky si vyžádá z městského rozpočtu 0,5 milionu korun,“ uvedla mluvčí havířovského magistrátu Jana Pondělíčková.

Opravy silnic na území města i v jeho blízkém se už rozeběhly naplno. Cestáři pracují například na obměně povrchu ulice Padlých hrdinů v Životicích a o víkendu byl položen nový asfalt na cílové rovince těrlického okruhu, kde se v létě pojedou motocyklové závody.

Město Havířov letos na dílčí i celkové opravy silnic vyčlenilo zhruba 70 milionů korun. „Nejvyšší náklady si v letošním roce vyžádá rekonstrukce křižovatky U Skleníků, Orlovská, Požárnická, která bude z důvodu zvýšení bezpečnosti nově řízena světly. Rekonstrukce za necelých 40 milionů již byla zahájena a dokončena bude do konce srpna,“ doplnila Pondělíčková.

Celoplošné opravy vozovek čekají ulice Jaroslava Vrchlického (2,2 mil. Kč), J. A. Komenského (za 0,5 mil. Kč), Gen. Svobody (2,2 mil. Kč), U Stadionu, Hálkova (3 mil. Kč) a Karvinskou (0,7 mil. Kč).

Celoplošné opravy chodníků budou provedeny na ulicích U Nádraží (úsek od ul. Anglické po ul. Dukelskou), Radniční, Edisonově, Makarenkově, Resslově a Okrajové (4,3 mil. Kč.) „Vedle celoplošných oprav máme z celkové částky 70 milionů vyčleněno 9,5 milionu na bodové opravy, které jsou určeny na běžné opravy vozovek a chodníků na základě upozornění občanů, zastupitelů, strážníků městské policie nebo zaměstnanců odboru komunálních služeb, kteří si těchto problematických úseků všímají,“ dodala mluvčí s tím, že město Havířov vlastní přibližně 170 kilometrů vozovek.

Koncem května byla započata výstavba děleného přechodu na Těšínské ulici na Bludovickém kopci. Stavba má zvýšit bezpečnost chodců i řidičů. Z důvodu výstavby zde musí řidiči respektovat až do konce srpna dopravní omezení, které svede dopravu i do jednoho jízdního pruhu.

Kvůli výstavbě přechodu je dočasně přesunut autobusový záliv. Součástí stavby je nové nasvětlení přechodu, autobusová čekárna a prodloužení chodníku na pravé straně směrem k městu. Náklady na rekonstrukci si vyžádají z městského rozpočtu přibližně tři miliony korun.

Libor Běčák, Libor Pristáš