Práce budou probíhat postupně směrem odshora dolů až z objektu nezůstane kámen na kameni. Řemeslníci již oplotili staveniště a začali uvnitř objektu demontovat topení, vzduchotechniku, obložení či přípojky inženýrských sítí. Na řadu přišlo také rozebírání střechy, dělníci z ní strhávají lepenku.

„Za týden bychom měli začít se samotnou demolicí, teď čekáme na odpojení trafostanice. V průběhu rekonstrukce použijí řemeslníci i hydraulické nůžky či kladiva. Při samotné demolici pak budou řemeslníci lokalitu zkrápět, aby zmírnili prašnost,“ uvedla Hana Kaspřáková z investičního odboru bohumínské radnice.

Demolice potrvá do konce června a přijde město na osm a půl milionu korun.
V této částce je zahrnuta i úprava vstupu do bytové části Slunečnice. Vstupní část se totiž díky demolici rozšíří.

V červenci naváže na demolici regenerace okolí Slunečnice. V místě nebytové části začne vznikat zelený parčík s odpočinkovou plochou, lavičkami a vodní prvek se čtyřmi tryskami na povrchu (podobný mají například na Masarykově náměstí v Ostravě) a přibude také parkoviště pro 135 automobilů.

Regenerace okolí bývalého hotelového domu přijde na 16 milionů korun. Město žádá o dotaci na tuto investiční akci ministerstvo pro místní rozvoj.

(balu)