Jak už Deník informoval, na tradiční akci se neprezentovali jen strážníci, ale také jejich kolegové z republikové policie a hasiči. Vedle školáků přicházeli také lidé, kteří se chtěli dozvědět o práci bezpečnostních a záchranných složek něco více.

K dokonalosti prezentace Integrovaného záchranného systému scházela jen přítomnost záchranné služby, které nedokázala ani v jeden den přivézt ukázat jedinou sanitku.

Městská policie dětem předvedla vybavení svých vozidel, služební jízdní kola a vysvětlila, jak jsou strážníci ve službě vyzbrojeni a jak odchytávají toulavé psy. Poutavé byly také ukázky výcviku služebních psů, především poslušnosti a zadržení nebezpečného pachatele.

Zajímavou účast měla tentokrát republiková policie. Policista z obvodního oddělení z centra města dětem vysvětloval základy bezpečného chování a předával jim nejrůznější propagační materiály s preventivní tématikou. Jeho kolegové z oddílu hlídkové služby zase předváděli, jak jsou vyzbrojení do boje s výtržníky, například při různých rvačkách nebo fotbalových utkání.

Děti si mohly prohlédnout policejní dodávku pro přepravu větší skupiny zadržených osob a velký zájem vyvolávalo speciální vozidlo cizinecké policie s termokamerou v hodnotě kolem 11 milionů korun. Policie ho využívá nejen pro sledování nezákonného nočního pohybu osob přes hranice, ale v poslední době také třeba ke sledování podezřelých osob v chatových osadách.

Ve středu byly ukázky doplněny navíc o policisty, kteří předvedli bojová umění. Jako bonus přidali zlomení cihel nebo tvárnic rukou i čelem.
Poslední skupina školáků přišla ve středu krátce před polednem. To už měli strážníci vyhodnoceného dvoutisícího návštěvníka. Jako odměnu dostal klučina sladkosti, o které se rozdělil se spolužáky.

Celkem bylo za tři dny napočítáno 2091 dětí.