Do bohatého a pestrého třicetibodového programu plného zpěvu, tance, recitací, divadelních scének, pohybových aktivit, módní přehlídky a v neposlední řadě dobré zábavy se zapojilo přes 180 žáků všech ročníků školy. Celý pořad byl doprovázen velkoplošnou videoprojekcí a nechyběla ani zvuková kulisa.

Více než dvouhodinovou show uzavřelo společné vystoupení všech aktérů svátečního podvečera s melodií My jsme ta parta správná. Duší výroční akademie byla učitelka Lenka Přikrylová, která připravila scénář a se svými kolegy a kolegyněmi hezký, velice líbivý a náročný program.
Jubilantovi při zahájení popřál hodně dalších úspěšných let primátor města Havířova František Chobot. Přítomná byla také vedoucí odboru školství a kultury Iva Sandriová.

Historie školy se začala psát před více než padesáti lety, kdy v roce 1955 povolilo ministerstvo školství stavbu devatenáctitřídní budovy.
Slavnostní otevření se konalo za velké účasti veřejnosti 30. srpna 1958. Již na druhý den, tedy 1. září mohlo 661 žáků zasednout do nových učeben.
Pro děti polské národnosti bylo v přízemí vyčleněno pět tříd.

Prvním ředitelem se stal Petr Mazoch. Nejvyššího počtu 884 školáků dosáhla v roce 1964. Současný stav se pohybuje kolem 270. Ředitelem je Marek Bulawa.