„Nynější radnice města nevyhovuje předpisům hlavně po té stránce, že jsou v ní jen schody a není bezbariérová. Ztěžuje tak lidem vyřizování jejich písemností, a starší nebo invalidní občané mají také ztížen přístup do obřadní síně, kde se konají svatby či jubilejní události,“ vysvětlil starosta města Václav Holeček.

Dodal, že jako velký problém se ukázala archivace dokumentů. „Chybí nám místo, nemáme kde skladovat dokumenty,“ říká starosta.
Po dokončení stavby nové radniční budovy by mohla stará budova sloužit státní policii. Objekt, kde nyní úřaduje, je ve špatném technickém stavu a pro lidi špatně přístupná.

„O této variantě se mluví už 10 let, tedy od doby, kdy byla vypracována studie,“ uvedl vedoucí komisař obvodního oddělení PČR Václav Šeda.

„Pokud by se na stavbu získaly peníze, bylo by to ideální řešení pro všechny. Byli bychom v centru, kde je lepší přístupnost pro všechny, v sousedství je pošta, navíc tam stojí autobusy z okolních měst,“ doplnil Šeda.

Otázkou však zůstává, kdy se projekt rozjede.

„Schválili jsme zadání pro územní řízení a budeme žádat o dotaci. Vyhlášení grantů bude probíhat v polovině měsíce října, pak budeme vědět více. Ale bez dotací takovou stavbu každopádně nejsme schopni sami zafinancovat,“ tvrdí starosta Holeček.

Ve vypracované studii by si nepolepšili jen úředníci, ale i zájemci o nové bydlení. V návrzích architektů se počítá s bytovým komplexem, ve kterém by byly malé obchůdky a přes sto nových bytů. Před radnicí by vznikla vydlážděná plocha s lavičkami a zelení.

„Koneckonců by tento prostor mohl suplovat v Petřvaldě i roli náměstíčka,“ dodal starosta.