Na oddělení kriminální služby Policie České republiky v Orlové byste ve čtvrtek někoho hledali marně. Všechni muži totiž byli celý den v terénu a pátrali po jedenáctileté Tereze Kaňové z Orlové, která zmizela ve středu.

Poslední zprávu o pohybu hledané dívky měli policisté ze středečního odpoledne, kdy ji kolem 15. hodiny viděli svědkové sedět v autobuse na zastávce v Orlové-Lutyni poblíž čerpací stanice Shell.

Policisté, kteří Terezu hledali, se ve čtvrtek celý den nezastavili. Sondovali ve škole, u kamarádů i rodinných příslušníků.

Když už se zdálo, že Tereza zmizela beze stopy, podařilo se ji vypátrat po internetu. Byla u kamarádky v jiné části města.

„Komunikovala přes ICQ s kamarády, čehož si někteří všimli a upozornili na to rodiče. Ti potom opět přes internet dceru přesvědčili, aby se vrátila domů,“ popsal šťastný konec případu mluvčí karvinské policie Stanislav Sobol.

Co stálo za nezodpovědným činem jinak vzorné jedenáctileté dívky? Podle policistů pravděpodobně zhoršené školní výsledky. Tereza prý dosud ve škole neměla závažnější potíže.

„Jediným drobným prohřeškem, o kterém víme, je to, že si údajně nedávno přepsala v žákovské knížce nějakou známku,“ řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková. Tereza včera při výslechu policistům popsala, co dělala o den dřív. „Jela sice autobusem směrem na Havířov ze sídliště na okraji centra, ale vystoupila na nejbližší zastávce a šla ke kamarádce,“ popsal Stanislav Sobol.

Přestože způsobila poplach v řadách orlovské policie, žádný postih ji za to nečeká.