V pátek po poledni se tam střetl nákladní vůz s osobním. „Nehoda se obešla bez vážnějších zranění. Pouze řidič osobního vozu značky Volkswagen Passat měl poraněnou páteř a pohmožděniny,“ řekla okresní policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Řidiči by v tomto úseku měli jezdit zvlášť opatrně. Úředníci dopravního odboru orlovské radnice nechali změnit značení na křižovatce a z hlavní silnice, která vezla od Dolu Doubrava směrem na starou Orlovu a naopak, se stala silnice vedlejší. Změna platí od minulého pondělí a hlavní je dnes ulice 17. listopadu – Hraniční.

„Změnili jsme značení na křižovatce na základě požadavku karvinské pobočky Správy silnic Moravskoslezského kraje. Hlavním důvodem je ukončení těžby na dole Doubrava a tedy i menší provoz tímto směrem. Naopak po ulici 17. listopadu, resp. Hraniční jezdí v současnosti mnoho nákladních aut z Dolu Lazy do Dětmarovic,“ vysvětlil vedoucí odboru dopravy orlovské radnice Radim Klein.

Dodal, že bude chvíli trvat, než si řidiči na novou dopravní situaci zvyknou. „Značení je tam, myslím si, dostatečně. Nechali jsme tam instalovat tzv. opticko-psychologickou brzdu a dopravní značky upozorňující na změnu dopravní situace v místě,“ tvrdí Klein.

Následovat by podle něj měla ještě informační kampaň v médiích, aby změnu co nejdříve zaregistrovalo co nejvíce řidičů. „Více asi udělat nelze, řidiči musejí dávat pozor,“ dodal Klein.