Přestože termín odstřelu ještě nebyl stanoven, v okolí skipu už se připravuje prostor pro jeho skolení. „Dříve, než dvacátého června to nebude. Odstřel však je jistý. Termín si stanoví společnost OKD. Mě je to v zásadě celkem jedno,“ potvrdil v pondělí dopoledne střelmistr Jiří Eliáš.

Ten odstřelil většinu těžních věží dolů na celém Ostravsku. Havířovský skip však bude jeho premiéra. „Takovou stavbu jsem ještě nestřílel. Těším se na to,“ řekl krátce po nedávném odstřelu ocelové těžní věže.

Střelmistr Eliáš zatím neupřesnil, detaily odstřelu. Potvrdil však, že železobetonový 95 metrů vysoký kolos bude odstřelen tak, aby padl na stranu. Jedinou možností je přitom směr ke kolejišti.

V pondělí dopoledne tam dělníci připravovali prostor pro dopad a upravovali val z boční strany. Některé části přímo na věži odpalovali z vysokozdvižné plošiny.

Odstřel skipu bude divácky velmi atraktivní a už delší dobu vyvolává velký zájem. Nejlepším stanovištěm pro pozorování bude vyvýšené místo na silnici ve směru na Orlovou. Otázkou zůstává, jak velký bude bezpečnostní prostor.