V takovém žalostném stavu je budova úřadu. Žádat o peníze si vedení pojede přímo na ministerstvo. „Na třicet let staré plechové střeše lepíme díry, jak se dá,“ říká starosta Zdeněk Knyč, který přiznává, že střecha není to jediné, co je na budově ve špatném stavu. „Jsme snad jediní z okolních obcí, kteří za poslední roky neprovedli rekonstrukci budovy úřadu,“ dodal Knyč.

Kromě závadné střechy jsou v objektu nevyhovující elektrické rozvody a díky špatné izolaci dochází k velkému energetickému úniku. Situace se ještě podle starosty nedá nazvat havarijním stavem, ale už prý to k tomu není daleko. Otázka je, kde najít potřebné miliony, když snaha o jejich získání zatím dopadla vždy neúspěšně.

„Díky sedmiprocentní inflaci se dnes náklady na opravy zvedly už o další milion a půl. Celkově tedy potřebujeme přes 31 milionů korun. Zaslal jsem dopis na ministerstvo financí a osobně se tam chystám v následujících dnech zajet. Také si budeme hlídat vypsané dotační tituly, kterých se budeme snažit využít. Jakmile se nám podaří nějaké finanční prostředky získat, jsme připraveni ihned s rekonstrukcemi začít,“ doplnil hornobludovický starosta Zdeněk Knyč.