„Společně s radnicemi v Dolní Lutyni a Bohumíně se nám podařilo dohodnout s Ředitelstvím silnic a dálnic, které je investorem stavby, že auta budou jezdit ve všední dny jen do 19. hodiny, v sobotu jen do 14. hodiny. Vozy přitom lidé dobře poznají, protože jezdí označeny firemním logem,“ sdělila mluvčí orlovské radnice Nataša Cibulková.

Zvýšený provoz v ulici 17. listopadu potrvá do 30. června. Náklaďáky vozí hlušinu z pozemků Dolu ČSA přes Orlovou, Dolní Lutyni do Bohumína.
Lidi, kteří kolem silnice bydlí, ale netrápí jen vozy jezdící na stavbu dálnice. Těžká vozidla tam projíždějí také do nedaleké elektrárny a firem, které v areálu elektrárny působí.

Provoz automobilů ovšem není jedinou věcí, kterou obyvatelé okolí silnice musí snášet. V pondělí 30. června tam začne rekonstrukce cesty obsahující frézování a pokládku živičných krytů. Silnice tak bude částečně uzavřená, provoz budou řídit semafory.

Opravu bude provádět karvinské středisko Správy silnic Moravskoslezského kraje. Rekonstrukce více než čtyři a půl kilometru dlouhého úseku cesty bude stát asi 40 milionů korun a potrvá do srpna, tedy po dobu 90 dní.