„Myslím si, že by tento projekt měl aspoň z části vyřešit současnou nepříznivou situaci tím, že se děti nebudou toulat ulicemi, ale budou mít vhodné prostředí pro hraní, sportování a třeba i doučování,“ řekl manažer prevence kriminality David Pěntka.

Doučování romských dětí by zajišťovali učitelé ze ZŠ Slezská spolu s romskými asistenty.

Projekt má přímou souvislost s plánovaným vybudováním univerzálního multifunkčního hřiště v prostoru ZŠ Slezská.
„Hřiště bude samozřejmě přístupné nejen pro romské děti a mládež, ale pro všechny občany z okolí,“ doplnil David Pěntka.

Sportoviště bude tvořeno zpevněnou plochou s umělým trávníkem druhé generace.

„Děti si zde budou moci zahrát tenis, malou kopanou, volejbal a streetbal,“ přiblížil Pěntka. Ohrazení hřiště bude pak plnit funkci mantinelů a branek. Počítá se také s tím, že konstrukce hřiště a jeho možnosti osloví řadu sportovních nadšenců.

„To, že hřiště bude stát kousek od komunitního centra, může navíc jeho nabídku o hodně rozšířit,“ dodal manažer prevence kriminality.
Obě dvě stavby se budou hradit z dotace, kterou město získalo v rámci programu prevence kriminality. Město přispěje z rozpočtu téměř dvěma miliony korun.

„Mimo tyto prostředky jsme už rozdělili 63 tisíc korun pěti subjektům na preventivní projekty v rámci prevence kriminality a o zbývajících 37 tisíc korun mohou zájemci požádat do konce měsíce června v rámci druhého kola tohoto projektu,“ uvedla mluvčí orlovské radnice Nataša Cibulková.

Tato dotace spolu s finančními prostředky města umožní prakticky plnou realizaci těchto projektů.