Tak je nazýváno prostranství mezi supermarketem Billa, okolí pobočky České spořitelny a bývalá tržnice zvaná Mexikoplac, včetně plochy stávajícího autobusového nádraží. Zastupitelé proto věc vyřešili tak, že pozemek rozdělili na tři části, které by se samostatně daly snáze prodat.

„Věříme, že se městu takto podaří snáze prodat pozemky, na kterých by měly vyrůst nové budovy jak administrativního charakteru, tak byty a prostory ke komerčnímu využití,“ objasnil starosta Českého Těšína Vít Slováček.

Město už má dokonce studii, která popisuje, co všechno by na tomto místě mohlo vyrůst. „Projektanti zpracovali naše požadavky tak, aby prostory byly využity podle našich představ,“ uvedl starosta.

Na ploše současného autobusového nádraží by měly vyrůst budovy pro komerční využití, v prostoru směrem k bowlingu a zimnímu stadionu zase polyfunční budovy, kde by ale byly také byty a kanceláře. Nový termín pro případné zájemce a investory je do konce srpna.

Pokud by se podařilo prodat plochu, kde je dnes autobusové stanoviště, nový odbavovací terminál by měl vyrůst o kousek dál po Jablunkovské ulici mezi supermarketem Billa a mlékárnou.