Od chvíle, kdy si u vchodu postavili svůj informační stánek, zajímali se o jejich akční nabídku procházející lidé. Paradoxně si nejčastěji mysleli, že policie pořádá nábor nových strážců zákona.

„Samozřejmě, i těmto zájemcům jsme schopni poskytnout základní informace, ale naším prvořadým úkolem je informování lidí o rizicích, které s jejich pohybem v nákupních zónách souvisejí. Jedná se zejména o ochranu před kapsáři, zloději beroucími věci z nákupních vozíků nebo zaparkovaných automobilů. Lidem vštěpujeme, aby si za každých okolností dávali na sebe a své věci maximální pozor,“ vysvětlil okresní policejní mluvčí Stanislav Sobol.

Zatímco dva policisté poskytovali informace a propagační materiály u stánku, další obcházeli zaparkovaná vozidla a nahlíželi do nich, jestli tam lidé nenechali lákadlo pro zloděje. Nemuseli přitom chodit nikam daleko. Například ve felicii combi ležela na sedadle spolujezdce taška, která by mohla obsahovat i přenosný počítač.

Pozornost policisté věnovali také lidem, kteří už měli nakoupeno a zboží ukládali do zavazadlového prostoru. „Dobrý den, můžeme se zeptat, jak si chráníte své věci v průběhu nakupování? Máte při ukládání nákupu dveře uzamčené? V poslední době se totiž případy okradených lidí na parkovištích množí,“ hovořili policisté s lidmi.