Havířovští radní doporučili zastupitelstvu zařadit stavbu chodníku na seznam investičních akcí pro nejbližší období. Město samotné s financováním svého úseku problém mít nebude.

„Město chce vzhledem ke stoupající intenzitě dopravy zlepšit bezpečnost chodců vybudováním chodníku směrem do Těrlicka. Bude se jednat o výstavbu chodníku od nynější okružní křižovatky na Bludovickém kopci v úseku asi jednoho kilometru a jeho napojení na stávající chodník podél autobusového zálivu ve směru do Těrlicka. Část chodníku, včetně autobusové zastávky, již byla řešena v rámci výstavby rondelu. Nutné bude řešit také výstavbu sjezdů k jednotlivým nemovitostem a odvodnění. Primátor František Chobot nyní bude jednat s vedením Těrlicka o financování akce,“ informovala mluvčí havířovského magistrátu Jana Pondělíčková. Otázkou zůstává, zda se potřebné miliony podaří Těrlicku sehnat a zda se vůbec najde dostatečná politická vůle.

Obec přitom byla iniciátorem výstavby. Starostka Lydie Vašková dokonce Deníku potvrdila, že už je připravená studie stavby. „Studie je hotová, ale určitě bude potřeba několik milionů. To není otázka jen našich možností. Je třeba žádat o dotace, protože z našeho rozpočtu nejsme schopni takové investice provádět,“ řekla.

Deník o snaze Těrlicka stavět chodník už informoval. Těrličanům také vadila údajná liknavost Havířova. „Říkali, že musíme počkat, až bude kruhový objezd, že uvidíme. Že se o chodníku budou bavit, až bude hotový. Mám taky promyšlené, jak by se to dalo udělat i bez Havířova,“ řekla už dříve Vašková. Krátce po zveřejnění těchto informací však svá slova starostka Vašková označila za nepravdivá, nedokázala se k nim dále vyjádřit ani porovnat se zvukovým záznamem rozhovoru a žádné další informace podávat nechce.