Soutěžící měli za úkol zdolat různé úkoly, jak fyzické, tak psychické. „Je to hlavně o spolupráci v té dané dvojici,“ řekla jedna z organizátorek akce Zdeňka Vápeníková. Na celém území města Karviné bylo pro závodníky připraveno deset stanovišť s úkoly. „Třeba u hypermarketu Tesco je pro ně připravena motorkářská dráha a trasy, které musí zajet do určitého časového limitu. U loděnic v parku si zase vyzkouší svou zručnost, budou se trefovat u rybářů olůvkem do kbelíku. Svou odvahu dvojice prokáží u hranic s Polskem, na pejtbolovém území, kterým musí projít,“ přiblížila připravené úkoly Vápeníková.

O akci je čím dál větší zájem a pořadatelům se podařilo naplnit maximální limit šedesáti soutěžících dvojic. „Letos jsme tu poprvé. Přihlásili jsme se, protože je to fajn zábava a hezky strávené odpoledne,“ přiznala čtyřiatřicetiletá Kamila Drongová. „Prošli jsme už několika stanovišti a nejzajímavější to zatím bylo u hasičů. Museli jsme zdolat vysokou překážku, pak se projít po kladině a skočit z prvního patra na žíněnku,“ dodal její manžel Roman.

Věkový průměr dvojic se pohyboval v průměru od 25 do 35 let. „Je fakt, že mládež do 18 let je pasivnější,“ potvrdila jedna z organizátorek akce. Dvojice se mezi stanovišti, kterých musely splnit alespoň devět, pohybovaly vlastními silami. „Letos jednoznačně zvítězila kola, což je ideální. Vloni jsme tu měly i některé pěší, ale to bylo docela náročné, protože se dohromady zdolá na území města kolem dvaceti kilometrů. Chtěli jsme zařídit i přepravu na kolečkových bruslích, ale nepodařilo se nám vyřídit povolení, tak snad v budoucnu,“ doplnila Vápeníková.

Třetí ročník akce pořádalo občanské sdružení Valíme se ve spolupráci s volnočasovým střediskem Juventus Karviná.