Město ztrátový provoz firma ročně dotuje několika miliony korun. To se ale možná brzy změní. Hotel provozuje městská akciovka. O novém způsobu provozování hotelu mohli zastupitelé rozhodnout už minulý týden.

Rada města jim navrhla a připravila několik variant, jak by takový provoz mohl v budoucnu vypadat. Zastupitelé se ale nakonec téměř jednohlasně shodli, že nic konkrétního řešit nebudou.

Změny se budou řešit až po auditu

V SMO má již brzy proběhnout audit, který prověří hospodaření, ale také smluv, které má firma s městem uzavřeny. „Rozhodli jsme se, že případné změny budeme řešit až poté, co se seznámíme s výsledkem auditu,“ zní stanovisko zastupitelů.

Již počátkem letošního roku přitom také s vlastním návrhem přišlo i samotné vedení společnosti SMO. Poslalo na radnici dopis se žádostí
o odkoupení hotelu do vlastnictví společnosti SMO.

„Pro město by taková nabídka byla výhodná. Získá peníze do rozpočtu, navíc nebude muset provoz zařízení nadále dotovat,“ zní citace ze zmiňovaného dopisu.

Nabídka od SMO zní: „Nákup za tržní cenu“. Ta údajně v současnosti představuje 14 až 17 milionů korun.
Hotel Sport provozuje SMO už několik let a kritické hlasy na dotování ztrátového provozu hotelu se ozývaly už za minulého zastupitelstva.

Také tenkrát padaly návrhy, aby město hotel prodaly soukromému subjektu.

Jak nakonec celá situace dopadne ukáže až zmíněný audit a jednání a konečné rozhodnutí současných městských zastupitelů.