Pro návštěvníky byl připraven bohatý celodenní kulturní program a také dětské atrakce.

V dopoledních hodinách hrála k poslechu místní dechovka Těrličanka. Něco po třinácté hodině začalo malé defilé mažoretek. Na rozdíl od minulých let tentokrát už to byla těrlická děvčata.

Po umístění symbolického slunka na budovu Obecního úřadu letní slavnost oficiálně zahájila krátkým proslovem starostka obce Lydie Vašková.

Jako první v odpolední části programu se představily za velkého diváckého zájmu starší mažoretky a po nich seskupení dívek předškolního věku. Nechybělo ani několik sólových ukázek. Po jejich hezkém vystoupení se dění přeneslo do kulturního domu.

Jeho velký sál doslova praskal ve švech. Na své ratolesti, jak zpívají, hrají, tančí nebo přednášejí básničky, se přišly podívat celé rodiny.
Dětský program si vychutnali i další hosté. Hlavními aktéry byli předškoláci, žáci základních škol a dětského domova.
Program s tombolou

Velkému zájmu se těšila rovněž bohatá tombola. Šťastní výherci si mohli odnést celou řadu hodnotných cen jako benzinovou řetězovou pilu, přehrávač DVD, zahradní houpačku, mikrovlnou troubu, slivovici, stan pro čtyři osoby, dárkový poukaz na 500 korun a jiné užitečné věci.

Mezi spokojenými účastníky byli také manželé Malířovi. „Je dobré, že se v obci něco děje. Těrlické slunko dovede pokaždé oslovit mladou i starší generaci. Přálo dnes i počasí. Mažoretky byly výborné,“ řekli manželé.

Víkendová slavnost potom pokračovala posezením pod širým nebem až do večerních hodin volnou zábavou. K poslechu hrála populární těrlická skupina Raffael Love Music band a místní hudebník Váleček.