Vedoucí provozu Václav Přeček tvrdí, že společnost bude kino podle smlouvy s městem provozovat do září roku 2011. Co se stane s kinem pak?

„Myslím si, že město se chce kina zbavit. Do sportu jako hokej a fotbal se investuje fůra peněz, ale do kina ne. Je to přitom velká škoda, vždyť sál má perfektní ozvučení a směle může konkurovat třeba multiplexu v Ostravě a návštěvnost je taky dobrá,“ myslí si Přeček.

Podle něj je však budova ve špatném technickém stavu.

„Střechou zatéká, je tam mokro a vlhko. Investovat by se každopádně mělo do lepšího interiéru, vyměnit sedačky a prostě zajistit divákům větší pohodlí, ale na to město neslyší,“ dodal Přeček.

Místostarosta Martin Sliwka potvrdil, že budova kina skutečně není v ideálním stavu.

„O problémech se střechou víme. Kroupy v roce 2000 tuto atypickou a v republice ojedinělou střechu značně poškodily a my ji v rámci finančních možností nechali opravit. Nicméně čas od času se objeví lokální problémy, hlavně když hodně prší. Každé takové zatékání průběžně opravujeme,“ tvrdí Sliwka.

Dodal, že právě probíhá výběrové řízení na firmu, která by zmíněný problém urychleně odstranila.

Město každoročně provoz kina dotuje více než půlmilionem korun. „Proto nás taky zajímá, jak je kinosál využíván a jaká je návštěvnost filmů,“ řekl místostarosta.

A jak vidí budoucnost orlovského kina? Sliwka nevyloučil, že se uvažuje o přemístění promítání do divadelního sálu v domě kultury.

„Zjišťujeme technické záležitosti a kolik by to všechno stálo peněz. Ale ještě je hodně předčasné o tom takto mluvit, žádné rozhodnutí zatím nepadlo,“ dodal Sliwka.