Křižovatka se bude opravovat v rámci celkové rekonstrukce Hlavní třídy. Zásadní změnou bude instalace světelné signalizace. Semafory budou dopravu usměrňovat tak, aby chodci měli větší šanci bezpečně přecházet frekventovanou silnici. Světelná signalizace doplní celou soustavu navzájem synchronizovaných semaforů po celé délce průtahu městem od velkého kruhového objezdu až po Bludovický kopec. Světelná křižovatka u magistrátu bude v pořadí už dvanáctou na území města, když jedenáctou je právě budovaná na Orlovské ulici.

„Stavba světelné křižovatky je zařazena do etapy rekonstrukce Hlavní třídy, která je naplánována pro letošní rok. Město na tuto etapu vyčlenilo přibližně 53 milionů korun. Vedle stavby semaforů a příslušných stavebních úprav křižovatky investice zahrnuje opravu chodníků, výměnu veřejného osvětlení a obměnu stromové aleje, kdy místo už vykácených lip budou vysazeny habry. K náhradě stromů dojde zřejmě na jaře příštího roku, po ukončení stavebních prací. Podle finančních možností bude do dvou let následovat oprava Hlavní třídy směrem k Elanu,“ uvedla mluvčí havířovského magistrátu Jana Pondělíčková.

Stavba semaforů na Hlavní třídě si vyžádá určitá dopravní omezení. Magistrátní úředníci v pondělí upřesňovali se stavební firmou rozsah omezení a dopravní značení, které je nutné v místě instalovat. Předpokládá se, že Hlavní třída bude průjezdná po celou dobu stavby, když bude zachována jízda alespoň v jednom jízdním pruhu.