Radnice totiž zvyšuje počet parkovacích míst, kde musí mít řidič za oknem vozu parkovací hodiny s naznačenou dobou, kdy přijel. Parkování je sice zadarmo, ale zároveň časově omezeno. Řidiči na místech označených značkou hodin, budou smět stát nanejvýš hodinu či dvě.

„Papírové parkovací hodiny, ať už si je řidiči koupí v našem Městském informačním centru a nebo obyčejné z papírnictví, budou muset řidiči viditelně umístit za sklo vozidla a nastavit přesný čas příjezdu. Pak na tomto místě mohou stát tak dlouho, jak dopravní značka u parkoviště dovolí,“ uvedl vedoucí odboru dopravy Pavel Vavrečka.

Nově tak budou moci řidiči parkovat s hodinami za sklem před budovou radnice, částečně na parkovišti před budovou policie a také na parkovacích místech u drogerie Na schodech v blízkosti pěší zóny.

„S časovým parkováním v centru Bohumína jsme začali vloni v březnu, protože v blízkosti obchodů a bank parkovali lidé dlouho a další, kteří si potřebovali ve městě vyřídit třeba nějaké úřední věci, neměli kde zaparkovat. Proto jsme se rozhodli tato místa v centru rozšířit,“ uvedla místostarostka města Věra Palková.

Časové omezení se teď týká celkem 31 parkovacích stání a platí od pondělka do pátku od 8 do 18 hodin a v sobotu od 8 do 12 hodin.

V srpnu se stání rozroste o dalších 51 míst, a na 23 z nich se bude moci parkovat až dvě hodiny.

„Všechna parkoviště v centru monitoruje kamerový systém městské policie, takže lze jednoduše zjistit kdo a v kolik hodin s vozidlem zaparkoval,“ doplnil Vavrečka.

Městská policie v Bohumíně udělila od loňského března, kdy systém časově omezeného stání funguje, hříšníkům za jeho porušení několik stovek pokut.