Námětem cvičení byla havárie autobusu se dvěma osobními automobily. Na místě zasahovali hasiči z profesionálních jednotek a jejich hornosušští dobrovolní kolegové, zdravotníci ze záchranné služby a policisté. Figuranty a asistujícími zdravotníky byli členové Českého červeného kříže.

Simulovaná nehoda se začala připravovat už odpoledne. Vpodvečer se vysloužilý autobus převrátil na bok a naaranžovala se také dvě osobní auta.

Figuranti dostali jasné instrukce, zda simulují zranění, šok nebo mrtvoly. Nalíčení nejrůznějších krvavých zranění bylo dokonalé a stejně věrohodné bylo také chování zraněných při samotném zásahu.

Nehodu oznámil kolem půl deváté večer na operační středisko hasičů jeden z cestujících. Vozy hasičů a záchranky vyjely z Karviné, Havířova a Orlové. Jako první dojela záchranka z Karviné, bezprostředně po ní dojely další vozy.

Celý průběh zásahu sledovali hasičští velitelé, okresní policejní ředitel i šéflékařka záchranné služby. Všichni se shodli, že odhalili několik nepřesností, na které bude nutné všechny záchranáře upozornit. Mimo jiné se jednalo například o nedostatky při evidenci účastníků nehody.

Naopak velmi kladně byla hodnocena spolupráce všech záchranářů, jejich domluva a organizace záchranných prací.

Při nehodě bylo zraněno 29 lidí a tři lidé zemřeli. Jeden mrtvý byl z dvoučlenné posádky osobního auta, dva cestovali v autobuse. Protože v průběhu zásahu nesouhlasil počet účastníků nehody, začali hasiči a policisté prohledávat okolí. I kvůli tomu bylo naplánováno na večer, aby se setmělo. Hasiči proto k prohledávání porostu použili termokameru. Ztracený cestující byl nakonec nalezen mezi ošetřenými.

Zásah skončil pět minut před dvaadvacátou hodinou. Následoval úklid vozovky.