Organizátoři z Městského domu kultury připravili bohatý program, ve kterém nechybí minimálně čtyři hudební žánry, zábava pro děti, ale i dospělé.
„Právě proto, že Karviná letos slaví „kulaté narozeniny“, jsme se rozhodli spojit několik akcí, které se konaly v průběhu léta, v jednu. Kromě hudebních akcí tak budou svůj svátek dodatečně slavit i karvinské děti,“ vysvětlila ředitelka městského domu kultury Vladimíra Gajdaczová.

Na své si přijdou i jejich hudebně založení rodiče, ať už holdují popu, rocku, či country.

Vážná hudba a lidovky v jednom

V pátek si jistě příznivci dechového orchestru Májovák nenechají ujít výroční koncert spojený s křestem nového CD, který vyšlo při příležitosti 100 let fungování souboru. Koncert se začíná v 17 hodin v městském domě kultury.

Večer pak náměstí ve Fryštátě rozezní hudební nástroje moravských filharmoniků z Olomouce, kterým bude poněkud netradičně sekundovat lidová hudba Hradišťan s Jurou Pavlicou.

Po kolejích na divoký Západ

Na sobotní ráno se určitě těší všechny děti, protože se jako každý rok mohou svézt parním vlakem a před restaurací Praha na ně čeká kovbojské a westernové městečko.

Náměstí ve Fryštátě bude odpoledne patřit folkloru. Postupně se tam představí taneční soubory z družebních měst a mezi jinými opět dechový orchestr Májovák se zpěváky Permoníku a ostravskými filharmoniky.

To hlavní ale čeká fanoušky rockové a country hudby. Na otevřené scéně u restaurace Oáza proběhne Karvinský totem 2008 a představí se mj. kapely Sluníčko, Bridge, Dobrá poloha anebo Žalman a spol.

Hlavní hvězdou popové scény v amfiteátru letního kina bude skupina Kryštof, jejíž vystoupení začíná v půl sedmé večer. O hodinu dříve tam bude hrát slovenská skupina Peha a ještě před ní Petr Bende se svým bandem.

„Kryštof si určitě nenechám ujít. Poté se přesouvám do areálu lodiček, kde bude rocková scéna a kde má od 22 hodin vystupovat česká metalová legenda Arakain,“ prozradila své hudební favority ředitelka MěDK Vladimíra Gajdaczová.

V zadní části parku bude rocková scéna, kde proběhne letošní ročník Aminal festu.

Hlavními hvězdami bude již zmíněný Arakain, Root, Crashpoint, Ador Dorath nebo kapela Jaksi Taksi. Kromě nich zahrají také Galactic Industry, Greedy Invalid nebo Dying Passion.

Organizátoři akce v této souvislosti upozorňují, že vstup do parku Boženy Němcové bude kvůli slavnostem omezen a bude se platit jednotné symbolické vstupné 50 korun pro dospělého a 10 korun pro děti starší 10 let v doprovodu dospělého.