Ta má pronajaté učebny přímo v Bohumíně v prostorách Základní školy ČSA. Vyučovanými okruhy jsou počítače, cizí jazyky a další předměty. „Ke studiu se mohou přihlásit lidé starší 55 let a jedinou podmínkou je složená maturitní zkouška,“ řekl vedoucí knihovny K3 Bohumín Petr Zlámal. Dodal, že zatím se ke studiu přihlásilo 15 zájemců a další dva se v současnosti rozhodují.

„To znamená, že je již polovina studijní kapacity pro příští semestr naplněna. Senioři, kteří mají o školu zájem, se ale ještě stále mohou hlásit,“ řekl Zlámal s tím, že přihlášku pomohou lidem vypsat pracovníci knihovny.

Od 8. října pak začnou studovat senioři-prváci ve dvou studijních skupinách Univerzity třetího věku po 16 studentech. Studenti zaplatí školné jen 600 korun na semestr, zbytek doplácí město. Univerzita třetího věku funguje v Bohumíně od podzimu 2007.

Původně měla Vysoká škola podnikání vyučovat jen jednu studijní skupinu, ale zájem byl tak veliký, že nakonec bylo přijato celkem 40 studentů, kteří dnes tvoří žáky dvou skupin.