Po zaměstnancích dopravní společnosti ČSAD Havířov je nemocnice druhou velkou organizací, která úterní hodinovou celorepublikovou stávku podpoří.

„Zatím jsme vedení nemocnice o zapojení se do stávky proti krokům zdravotní reformy informovali jen předběžně. Do konce týdne to ředitelce nemocnice předložíme oficiálně, písemně,“ řekl doktor a předseda lékařského odborového klubu svazu českých lékařů Martin Sedláček, který dodává, že stávka v žádném případě není zaměřena proti zaměstnavateli, ale výhradně jen proti krokům vlády.

Zdravotníci, kteří budou v úterý v práci a sympatizují s protestem, budou symbolicky označeni.

V době hodinové stávky (od 13 hodin) se pak sejdou ke společné debatě. Stávajícím pacientům bude zdravotní péče zajištěna, avšak v době stávky bude provoz omezen na poskytování nutné akutní péče.

„Stávka nic neřeší a nebudeme používat formu nátlaku. I když také nesouhlasíme se všemi kroky reformy, jsme pro diskuzi, ne pro stávku,“ vyjádřil se majitel Domu zdraví Havířov Bedřich Wasserburger k otázce, zda se připojí ke zdravotníkům havířovské nemocnice.

Odboráři v karvinské nemocnici vyčkávají. „Zatím jsme neobdrželi jasné stanovisko. Zástupci odborů nám řekli, že nás do konce týdne budou informovat, zda se ke stávce připojí,“ vyjádřila mluvčí Hana Jakubková.