Program oslav začíná už v pátek. Sám ostravsko–opavský biskup František Václav Lobkowicz v 15 hodin posvětí novou pamětní desku připomínající Ladislava Báču, zakladatele Muzea Těšínska.

V 17 hodin můžete na mostě Družby ochutnat těšínskou roládu, kterou tradičně připravují cukráři z Česka i Polska. Kromě toho se v tuto dobu setkají na mostě v čele svých krojovaných průvodů starostové Českého Těšína a Cieszyna a průvod se poté vydá na českou stranu, kde budou na náměstí oslavy oficiálně zahájeny.

Na obou stranách řeky je pro návštěvníky slavností připraven bohatý kulturní program.

„Na náměstí ČSA se letos mohou lidé těšit například na vystoupení Ivy Frűhlingové, Zbyňka Drdy, Nadi Urbánkové s kapelou Bokomara, Ivana Mládka v doprovodu jeho Banjo Bandu,“ řekla ředitelka pořádající KaSS Střelnice Olga Huplíková.

Páteční zahájení obstará po hudební stránce legenda českého gospelu, kapela Spirituál kvintet. Český Těšín navštíví i hosté ze Slovenska, konkrétně Peter Nagy a kapela Desmod.

„Po celý víkend bude na těšínském náměstí vybudováno historické městečko a tradiční jarmark lidových řemesel s bohatým programem pro děti. Chybět nebude ani stánkový prodej a řada oblíbených atrakcí. Sobotní program bude zakončen slavnostním ohňostrojem,“ doplňují organizátoři.

Na neděli dopoledne je na náměstí naplánovaná tradiční mše a odpoledne pak koncert populární polské gospelové hudební skupiny TGD – Treczia Godzina Dnia. Křesťanské odpoledne začíná na náměstí již v 15 hodin programem pro děti.

Ty si koneckonců přijdou v průběhu všech tří dn. Na obou stranách města je pro ně připravena spousta atrakcí.

V Cieszynie na Rynku startuje v neděli v 10 hodin již devátý ročník tradičního rodinného výletu na kolech. Přidat se můžete i vy, cíl je v Kończycach Małych poblíž Karviné, ovšem z polské strany. Více informací na www.kassct.cz.