V minulých letech město uvažovalo o jeho rekonstrukci a nechalo si proto zhotovit architekty Josefem Kiszkou a Barborou Potysz projekt na rekonstrukci kina. Celá rekonstrukce, která je pro jeho katastrofální technický stav nutná, by měla podle odhadů město stát 100 milionů korun. Měla by zahrnovat nejen výměnu celého technického zázemí jako je elektroinstalace, ale i kompletní změnu vzhledu na moderní, jež by odpovídal současné době.

Kvůli finanční náročnosti investice se tedy objevují další možné scénáře, jak naložit s kinem, buď jeho rekonstrukci rozdělit na etapy, nebo celé kino zrušit. To by pak nadále sloužilo k jiným kulturním, zábavním, popřípadě komerčním účelům.

Kino Centrum navrhoval v 50. letech uznávaný architekt Bronislav Firla a zahájilo provoz v roce 1967. Stále má hojný počet vděčných návštěvníků, včetně důchodců a školáků, kteří na něm oceňují především cenovou dostupnost a strategické umístění v centru města.

„Kino Centrum je zároveň i premiérové kino. To znamená, že se v něm promítají filmy, které se v daném měsíci uvádějí do distribuce. Měsíčně se promítne 100 i více filmů a průměrné vstupné je 66 korun, což je v porovnání s multikiny poloviční částka. Například v roce 2007 navštívilo představení 40 100 diváků a přineslo to tržby, které se pohybovaly kolem částky 2 650 000 korun,“ informovala vedoucí kina Hana Rozumová.

Kino je tedy i navzdory svému špatnému technickému stavu oblíbeným a často navštěvovaným místem zábavy a kulturního vyžití.

LENKA DAMAŠKOVIČOVÁ