„Myslím si, že někteří odstoupili ze soutěže hlavně z nedostatku času, anebo proto, že se jim projekt zdál těžký,“ myslí si ředitelka kulturního domu Šárka Ligocká.

Kulturní dům zadal mládeži požadavky, které měli při návrhu stránek splnit. Další osobité návrhy a doplnění zůstaly pak jen na nich.
„Po dnešní prezentaci vím určitě, že si každopádně nové stránky vybereme. Záležet bude na porotě, pro který návrh se rozhodne,“ uvedla ředitelka Ligocká.

Porota se skládala se zástupců kulturního domu, vedení města, počítačových odborníků a zástupce z řad občanů města.

Studenti předvedli ve svých návrzích třeba, jak by fungovala rezervace míst v divadelním sále přes internet, jak by se prezentovaly kulturní akce a zasílaly novinky registrovaným uživatelům na mail.

„Na našem návrhu jsme pracovali od dubna až do dneška, a pak jsme denně něco dolaďovali,“ řekl osmnáctiletý Radek Woś.

„Já už nějaké zkušenosti z tvorby stránek mám, nějaké jsem už dělal. Tady šlo hlavně o to využít ty nabyté zkušenosti. Nejnáročnější to bylo ohledně času, strávili jsme nad tím spoustu hodin,“ doplnil spolutvůrce sedmnáctiletý Petr Jirásek ze SOŠ NetOffice.

Oba splnili všechna zadaná kritéria kulturního domu a navíc se snažili na stránky přidat své vlastní prvky.

„Dali jsme tam funkci, že si uživatel může na webovské domovské stránce přidat do novinek dům kultury,“ uvedl Jirásek. Oba před vyhodnocením doufali, že neskončí na místě posledním.

Po poradě poroty proběhlo vyhodnocení soutěže, které se účastnili studenti z Orlovského gymnázia, Obchodní akademie a NetOffice. Vítězem se staly právě stránky dvojice Jirásek a Woś.

„Všechny zúčastněné jsme obdarovali šekem v částce tisíc korun a vítězná dvojice dostala dohromady pět tisíc korun. Za ty poukázky si mohou podle sebe vybrat zboží v prodejně s computery,“ vysvětlila Ligocká.

Dále dodala, že se rozhodli zadat návrhy nových stránek právě studentům z toho důvodu, že zkrátka mladí lidé mají spoustu dobrých nápadů. „Ohledně finanční stránky se nám to také vyplatilo, u profesionální firmy by to vyšlo daleko dráž, ale to nebyl ten hlavní důvod,“ dodala.

Po doladění detailů za pomoci vítězné dvojice studentů a vedení školy by se nové stránky měly spustit začátkem září.