"Areál je ve stádiu územního řešení, pozemky jsou už vypořádané. Jediný problém je v pokračující administrativě. Kdyby se v minulosti začalo včas, tak se mohlo se stavbou začít letos. Nyní doufáme, že budou dodrženy všechny dohody ohledně financování projektu. S ohledem na to, v jakém stavu jsou nyní předprojektové přípravy, začneme výstavbu hrází asi příští rok,“ řekl náměstek primátora Zdeněk Osmanczyk.

Protipovodňové hráze by měly stát kolem osmnácti milionů korun. Deset má být hrazeno z dotací, zbytek zaplatí město.

Momentálně má havířovská radnice zpracovanou studii. Ta počítá například s krytým bazénem nebo novým fotbalovým stadionem. Zakreslena je zde ale i sjezdařská dráha s vlekem. Jelikož se jedná o miliardové investice, počítá město se vstupem soukromého kapitálu.

„Jedná se jen o studii. Z ní budou realizovány pouze ty projekty, o které bude zájem. Naopak může někdo přijít s dalším nápadem. Jestliže se najde nějaký bohatý šejk, tak tu může být letní lyžařská dráha. Možná, že někdo zainvestuje celý projekt, ale více pravděpodobný je vstup několika investorů, kteří se budou podílet na jednotlivých částech areálu. Každopádně město počítá hlavně se soukromým investováním,“ přiblížil postoj magistrátu primátor František Chobot.