Včera probíhaly první práce nedaleko budovy učiliště Dakol na Výhodě, dělníci se objevili také poblíž nemocnice.

Práce mají skončit na konci srpna. Silničáři celkově zmodernizují a zrekonstruují více než čtyři kilometry cesty, náklady se odhadují na 40 milionů korun.
„Bude se měnit živičný koberec, ovšem nebude se rozšiřovat silnice. Budou se ale provádět i další práce, jako lokální opravy a čištění odvodnění na krajnici, výměna svodidel a směrových sloupků, či oprava zastávkových pruhů,“ uvedl vedoucí střediska Správa silnic Moravskoslezského kraje Karviná Jiří Baslar.

Právě prostory zastávek přicházejí na řadu mezi prvními. Doprava tak zatím probíhá bez nutnosti částečného uzavírání cesty.

K tomu ale také dojde. „Je třeba počítat s částečným omezením provozu, který bude usměrňován přechodným dopravním značením. Řidiči budou muset věnovat zvýšenou pozornost provozu a dopravě. Omezení během opravy komunikace však budou kompenzovány po ukončení akce zkvalitněním jízdy po novém povrchu,“ řekl dále Baslar.

Lidé žijící v okolí i šoféři se musejí připravit také na zvýšený provoz nákladních vozidel, které budou pro stavbu nové silnice jezdit a vozit materiál.

Ulice 17. listopadu je jednou z nejdůležitějších dopravních tepen v Orlové. Sotva tudy přestanou během několika málo dnů jezdit nákladní auta, která vozí násypový materiál na stavbu dálnice z Bohumína do Věřňovic, firem, které svá sídla budovaly v areálu nedaleké dětmarovické elektrárny, bude tudy průjezd opět ztížen. O dopravní situaci v místě jednali také zástupci orlovské radnice.